Řada telefonů OnePlus 9 by měla být uvedena v tomto měsíci. O telefonech se mluví v podstatě od začátku roku a víme toho o nich už celkem dost. Dokonce je pravděpodobné, že budou představeny tři modely. Jmenovitě standardní OnePlus 9, OnePlus 9 Pro a třetí model by se mohl jmenovat OnePlus 9R. S telefony budou uvedeny i chytré hodinky, ale asi to nejzajímavější z celé představovačky bude model Pro.

Právě u OnePlus 9 Pro bychom se měli dočkat mnoha vylepšení a samozřejmě půjde o to nejlepší z celé řady. Velkých změn by měl doznat především hlavní fotoaparát a podle posledních informací i uživatelské rozhraní fotoaparátu. Informace a snímky obrazovky nabízejí řecké stránky Techmaniacs. Screenshoty ukazují také klíčové parametry telefonu, z nichž některé už dávno nejsou tajemstvím.

Je to hlavně procesor Snapdragon 888, který je v tomto případě spárován s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To ale nelze dále rozšířit. Dále vidíme, že telefon má 6,7 palcový Fluid AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz displej. Zařízení běží na systému Android 11. Rozlišení přední kamery není přesně specifikováno.

Co ale z obrázku vyčteme je rozlišení snímačů hlavního fotoaparátu. Senzory budou čtyři a konkrétně mají 48 MPix, 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Víme také, že by měly mít optiku Hasselblad. A když už jsme u hlavní kamery, podívejme se i na nové uživatelské rozhraní fotoaparátu. Do nabídky lze nyní přistupovat shora a ne zdola, jak tomu bylo doposud. Nabídka „Nastavení“ umožňuje jednoduché přepínání mezi snímkovou frekvencí, rozlišením a poměrem stran při nahrávání videa. Zdá se také, že OnePlus 9 Pro bude podporovat nahrávání videa v 8K s 30 snímky za sekundu a také nahrávání v 4K s rychlostí 120 snímků za sekundu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.