Fanoušci značky OnePlus už pomalu začínají vybírat to správné kladivo na prasátko s úsporami, protože březen je odhadován experty jako měsíc představení nové řady OnePlus 9.  Někteří analytici dokonce šli s tipováním až tak daleko, že  předpokládají velkou událost značky OnePlus přesně 23. března. To ale zatím nebylo potvrzeno, protože se vše podle oficiálního vyjádření firmy dozvíme 8. března. Takže si ještě musíme týden počkat, abychom byli konečně přesně v obraze.

Nová řada by měla podle posledních dostupných informací zahrnovat hned trojici modelů. Kromě základního se tak teoreticky dočkáme i OnePlus 9 Pro a premiéru má mít také poprvé i OnePlus 9R. Co znamená „R“ sice ještě netušíme, ale čím víc nových písmen, tím víc Adidas. Celá svatá trojice už má také i údajný soupis v podstatě kompletních parametrů, tak si vše můžeme projít. Jen podotýkáme, že se nejedná o nic oficiálního.

OnePlus 9

Základní model dostane do vínku Snapdragon 888 spolu s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti a také 6.55-palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Hlavní sestava senzorů fotoaparátu by měla být trojitá a zahrnovat 48 Mpx hlavní, 50 Mpx pomocný a 2 Mpx pofidérní senzor. Do výčtu zbývá ještě 4500 mAh kapacita baterie se 65W nabíjením

OnePlus 9 Pro

Vylepšená varianta se spolehne na stejný procesor, ale má nabídnout až 12 GB RAM. Displej bude také větší se 6.7-palci při zachování 120 Hz a neznámém rozlišení. Fotoaparát bude mít o senzor navíc a poprvé bychom měli vidět výsledky spolupráce s legendou Hasselblad. Senzory tak budou 48 Mpx + 50 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx a podporováno bude natáčení 8K videa se 30 fps nebo 4K videa se 120 fps.

OnePlus 9R

Podobně jako konkurence i OnePlus hodlají nabídnout telefon se Snapdragonem 870. Ten dostane k dobru 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, případně 6.5-palcový FullHD+ 90 Hz displej. Hlavní senzor fotoaparátu má mít 64 Mpx, ale asi nedojde na kvalitní sekundární jako u sourozenců. Naopak nabobtná baterie na 5000 mAh, i když nabíjení má  být limitováno na 30W. V závislosti na ceně to může být pořádný hit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.