Zdá se, že jaro je tady. Co je ovšem jisté je to, že je tu konec týdne a s ním i naše pravidelná rubrika Vychytávky z Číny. Jako každou neděli po poledni vám opět nabídneme tři typy na gadgety, které jsou pokud možno levné a zároveň praktické.

V minulém dílu série Vychytávky z Číny jsme se zaměřili na produkty ze segmentu mobilních technologií a tentokrát se zaměříme na gadgety potažmo spojené s jarním počasím. K takovým ryze jarním záležitostem by mohl patřit například vysoušet obuvi, robot na mytí oken a nebo detektor kvality vzduchu v bytě.

Multifunkční sušička obuvi

Sníh vystřídalo bláto i když se slunko docela snaží. Při delších procházkách přírodou se mnohdy vrátíme domu s mokrými botami. Ty samozřejmě můžeme vysušit mnoha způsoby. Ale ruku na srdce, doba našich babiček, které vysoušely mokré boty kusy novin je už dávno pryč. Proto by se nám, a to nejen na jaře, mohla hodit sušička mokré obuvi. Má jednoduchý design a dokáže vysušit až dva páry bot najednou, případně i vlhké ponožky. Kromě toho tato sušička boty také dezinfikuje díky ozónu, který je pro vysušení použit. Ozón eliminuje bakterie, které by mohly způsobit zápach nohou nebo kožní infekce. Sušička pracuje v několika režimech a může být dokonce využita i pro odvlhčení skříní nebo zdí. V bleskovém prodeji ji lze nyní pořídit se slevou za 46,99 dolaru.

Robotický čistič oken

Mytí oken je noční můrou mnoha hospodyněk. A už se nám to opět blíží, protože jarní úklid bez umytí oken není tím pravým úklidem. Výborným pomocníkem by proto mohl být robotický čistič oken. Tento robot má čtvercový tvar a díky tomu skvěle přilne k skleněnému povrchu, ať už jde o okna, kachličky nebo podobné povrchy. Dva silikonové pásy s protiskluzovou úpravou umožňují plynulý pohyb po hladké ploše. Mopy, které plochu čistí lze vyjmout, vyprat a znovu použít. Robot je navíc vybaven laserovým senzorem pro detekci okenních hran. Robot využívá tři čistící režimy a rychlost čištění je 2 minuty na metr čtvereční. Jeho cena v bleskovém prodeji je jen 176,99 dolaru.

Sledování kvality vzduchu v bytě

S oteplením venku začínáme víc větrat naše domy. Samozřejmě i na jaře mohou hrozit zhoršené rozptylové podmínky a pokud se ve snaze vyvětrat nechceme zároveň i lehce přidusit, můžeme si pořídit poměrně levný detektor kvality vzduchu. Tento detektor je schopen určit hladinu polétavého prachu (PM2,5), prachových částic (PM10) a oxidu uhličitého (CO2) v uzavřeném prostoru. Kromě toho také zobrazuje teplotu a vlhkost vzduchu. Všechny údaje se zobrazují na displeji. Kvalitu vzduchu v místnosti, kromě naměřené hodnoty, detekuje i barevná ledka. Detektor spolupracuje s aplikacemi „Mijia a „Homekit“ a lze jej propojit s domácími klimatizacemi, ventilátory a zvlhčovači vzduchu. Cena tohoto detektoru je v bleskovém prodeji nastavena na 90,99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.