Společnost Meizu představí už za tři dny svou novinkovou řadu Meizu 18. Před uvedením telefonů nás téměř denně zásobují informacemi o jejich parametrech. Proto už víme vše podstatné o tom, jaké budou mít chystané přístroje displeje. Víme také, že v řadě budou dva modely, a to standardní verze a verze Meizu 18 Pro. A právě na tu se dnes zaměříme.

Na čínském Weibo jsou opět k vidění nové upoutávky. První z nich avizuje, že telefon Meizu 18 Pro bude vlajkovou lodí s prémiovým procesorem Snapdragon 888. Z teaseru lze dále vyčíst, že díky tomu bude mít telefon operační paměť typu LPDDR5 a interní úložiště UFS 3.1. Tím pádem bude mít Pro verze velmi solidní výkon. Ale to nás zas až tak nepřekvapí, protože všechny vlajky s tímto procesorem jsou na tom stejně.

Další teaser upozorňuje na software s názvem „One Mind 8XX“. Ten by měl být zodpovědný za optimalizaci výkonu a energetickou spotřebu zařízení. Navíc také umožňuje plnohodnotné využívání podpory AI funkcí. V závěru se zmíníme i o standardním modelu Meizu 18. Ten sice nedostane letošní vlajkový procesor, ale nebude na tom také vůbec špatně. Výrobce by v tomto případě měl použit další novinkový čipset, Snapdragon 870. K němu bude přidáno až 8 GB RAM a až 256 GB interního úložiště. Počítá se i s 64 MPix senzorem u hlavního trojitého fotoaparátu.