Na konci loňského roku společnost Huawei prodala svou dceřinku Honor. Od té doby se značce otevřely nové možnost spolupráce s americkými dodavateli software i hardware. Zároveň to pro Honor znamená i samostatnou výrobu nových telefonů a dalších zařízení jako jsou nositelnosti a nebo i notebooky. Prvním strojem, který byl vydán samostatně je Honor V40. Ten byl letos v lednu/januáry vydán na čínském trhu. Tím ovšem krasojízda samostatné značky rozhodně nekončí. Podle posledních informací připravují svůj skládací model Honor Magic a v přípravách je i několik dalších novinek.

To, že již samostatná značka Honor má pro letošní rok velmi ambiciózní plány už nějakou dobu víme. Poté, co se jim podařilo uzavřít smlouvy o spolupráci se společnostmi Qualcomm, Intel, Google a několika dalšími hrdě hlásili, že by chtěli být silným konkurentem Apple a být lepší, než jejich bývalá matka Huawei. Už tenkrát se mluvilo i o tom, že chtějí připravit i skládací telefon. Nyní to na čínském Weibo potvrdil i náš starý známý tipař Digital Chat Station. Kromě toho, že v přípravách je skládací Honor Magic uvádí, že se chystají i další telefony základní a střední třídy.

Tipař bohužel nespecifikuje o jaké modely by mohlo jít. Proto se pokusíme jen odhadnout, že by to mohl být například Honor 11 a 11X. Dále bychom mohli očekávat Honor 10A. V podstatě by v rámci střední a základní třídy mělo jít o nástupce loňských modelů. Tipař ale poukazuje na další vlajkovou loď, která bude osazena novým procesorem a představena by mohla být v květnu/máji nebo v červnu/júni. Jaký čipset výrobce použije sice nevíme, ale podle tipaře by teoreticky mohlo jít o Dimensity 1100/1200 nebo dokonce o Snapdragon 888.