Experti z DxOMarku platí už nějaký ten pátek pro mnoho fanoušků za ultimátní autoritu v porovnávání kvality fotoaparátů mobilních telefonů. Před nějakým časem si ale k testům fotoaparátů přibrali i testy displejů a audio výkonu, takže se jejich žebříčky utěšeně rozrůstají. Dnes si do mozaiky můžeme dosadit další kamínek s proklepnutím nejvyšší verze špičkových Samsungů s modelem Galaxy S21 Ultra. Ten je papírově opravdu naditý tím nejlepším dostupným hardwarem na trhu, takže jsme byli zvědavi jak si povede v těchto testech.

Samsung Galaxy S21 Ultra má výborný 6.8-palcový 20:9 AMOLED 2x displej s QHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí a svoji dominanci potvrdil i v testech. Ziskem 91 bodů se vyšvihnul na samotné čelo žebříčku a odsunul pod sebe sourozence Galaxy Note20 Ultra a OnePlus 8T. Recenzenti chválí parádní barevné pojetí a čitelnost a na sledování videa tak jde opravdu o naprosto špičku. To se ale nedá říct o herním zaměření, protože S21 Ultra kulhá v přesnosti registraci dotyků a podprůměrným vyhlazováním hran. I tak to ale stačí na celkové první místo v testech.

Překvapivě průměrně dopadl audio test, kde dosažených 71 bodů stačí jen na celkově jedenácté místo v žebříčku. Přitom na papíře dvojice AKG reproduktorů s Dolby Atmos a k tomu trojice mikrofonů vypadala velmi solidně. Na špici se tak stále vyhřívá zatím nevydaný herní ASUS ROG Phone 5 se 79 body, který evidentně redakce dostala předčasně k testům. Nový Samsung S21 Ultra tak jen o pouhý bodík překonal loňský S20 Ultra, takže se asi přece jen čekalo o fous víc.