Po několika dlouhých letech chystá společnost Xiaomi další generaci svého tabletu. Pamětních si možná vzpomenou na rok 2018, kdy byl vydán Mi Pad 4. Ve své době měl docela úspěch, ale to ostatně asi všechny tenkrát vydané tablety. Jenže v následujících letech začal trh s tablety klesat a nárůst zaznamenal až v době koronavirové pandemie. Možná i proto je v přípravách tablet Xiaomi Mi Pad 5.

Přestože zatím Xiaomi oficiálně neoznámila zda a kdy nový tablet Xiaomi Mi Pad 5 představí, máme tu jeho rendery, hlavní parametry a dokonce i ceny. Ale jako vždy u nepotvrzených informací je musíme brát s nadhledem. K designu chystaného tabletu asi není moc co dodávat. Vzhled je prostě klasický s duálním fotoaparátem na zadním panelu, který je uložen v modulu připomínajícím kameru telefonu Mi 11.

Co se parametrů týče mluví se o full-screen displeji s rozlišením 2K, obnovovací frekvencí 144 Hz a vzorkovací frekvencí 480 Hz. Obrazovka by měla být typu LCD a mělo by ji chránit sklo Gorilla Glass 5. Zadní fotoaparát by měly tvořit snímače s 20 MPix a 13 MPix. První z nich by měl být Sony IMX586 a druhý by měl fungovat jako širokoúhlý makro objektiv. Rám a zadní panel by měl být vyroben ze slitiny hliníku. Snímač otisků je uložen na hraně. Jako procesor výrobce údajně použije Snapdragon 870. Konfigurace pamětí by měla mít tři verze. První s 8 GB/256 GB by měla stát 4299 jüanů (666 dolarů). Druhá verze s 12 GB/512 GB přijde na 4999 jüanů (775 dolarů) a poslední verze s 16 GB/1 TB by měla mít cenu 5499 jüanů (852 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.