Včera představené modely řady Redmi K40 jsou pro čínského zákazníka absolutní trefou do černého, protože zejména základní model nabízí neskutečný poměr cena / výkon. Za zhruba 300 dolarů dostanete absolutní high-end displej, více než konkurenceschopný procesor těsně pod současnou špičkou a solidní fotoaparát i baterii či rychlost nabíjení. Za podobné peníze by jim v Evropě zákazníci asi utrhli ruce, ale bohužel se určitě dočkáme pořádného skokového navýšení ceny globální verze. Navíc by podle zákulisních informací mělo Redmi K40 vyrazit do světa pod hlavičkou POCO.

Tyto spekulace přiživil listing singapurské certifikační agentury, ale hovoří o něm i další zdroje. Certifikovaný model je identický se základní verzí Redmi K40 a údajně by mohl být globálně prodáván jako POCO F3 nebo POCO F3 Pro. Samozřejmě netušíme, zda by teoreticky POCO přeznačilo jen základní model, nebo zda by se našlo místo i pro zajímavější Pro a Pro+ varianty. Propletenec Xiaomi / Redmi / POCO je v poslední době lehce nepřehledný a diferenciace čínských a globálních modelů je v porovnání s minulostí mnohem vyšší. Tak uvidíme.

Jen pro pořádek tak můžeme zopakovat hlavní parametry Redmi K40, abychom ilustrovali fantastickou cenu tohoto modelu. Telefon nabízí 6,67-palcový FullHD+ AMOLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí, procesor Snapdragon, trojitý zadní fotoaparát se 48 Mpx hlavním senzorem nebo 4520 mAh baterii s podporou 33W nabíjení. K40 Pro a K40 Pro+ to pak ještě vylepší Snapdragonem 888 a 64 Mpx, potažmo 108 Mpx senzory hlavního fotoaparátu. Tak třeba nebude ten cenový nárůst skoro 50 %, jako se nám to stalo u Xiaomi Mi 11…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.