Příští týden bude představena řada Redmi Note 10. Prezentace proběhne v Indii a podle informací, které už docela dlouho nacházíme na síti půjde o zajímavé telefony. Dokonce bychom v této sérii měli najít i model Note 10 Pro Max. Protože do představovačky přece jen zbývá ještě trocha času, máme tu další oficiální potvrzení jednoho z parametrů.

Na Twitteru totiž indická pobočka Redmi potvrdila, že řada Redmi Note 10 dostane 108 MPix senzor hlavního fotoaparátu. V tweetu doslova tvrdí, že v sérii bude první vlajková loď s tímto foto senzorem. Není to sice až tak úplně pravda, protože tento snímač měl už čínský model Redmi Note 9 Pro 5G. Ten byl ale v Indii prodáván jako Xiaomi Mi 10i. Nu a vzhledem k tomu, že se v tweetu mluví o vlajkové lodi je pravděpodobné, že tímto snímačem budou osazeny modely Note 10 Pro a Note 10 Pro Max.

Pokud se bavíme o telefonech Redmi, bavíme se zároveň o dobrém poměru cena/výkon. A to i v případě vlajkových lodí. Je proto určitě fajn, že se prémiový foto senzor postupně dostává i na tato zařízení. A značka Redmi nebude sama, která 108 MPix snímač použije. Také značka Realme hlásí, že chystají telefon Realme 8 s tímto senzorem. Protože Realme je pověstná svou agresivní cenovou strategií, Redmi má o silného konkurenta postaráno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.