Březen se pomalu blíží a možná už si můžeme začít brousit zuby na další špičkový telefon od Xiaomi. Právě březnový termín se totiž začíná skloňovat ve spojitosti s představením ohebného telefonu značky, který navíc už získal i oficiální certifikaci čínského úřadu. Takže už opravdu začíná přihořívat, i když je skoro s podivem, že o konkrétních specifikacích tohoto kousku není k nalezení v podstatě skoro nic. To je v dnešní době skoro zázrak a možná tak Xiaomi mají jedno z nejlepších utajení ze všech výrobců na trhu.

Nic ale samozřejmě není stoprocentní a tak už jsme i v minulých dnech či týdnech měli možnosti měli možnost vidět některé údajné snímky prototypu. Design je podobný Samsungu Galaxy Z Fold 2, tedy se telefon zavírá „dovnitř“ a k dispozici je i sekundární externí displej. Podle čínských analytiků by se mělo jednat o 8.03-palcový ohebný OLED panel od Samsungu v případě vnitřního displeje a menší 6.38-palcový externí displej. Většina zveřejněných zaručených fotografií také ukazuje full-screen displej bez jakékoli selfie kamerky.

Velmi nadějně ale zní spekulace čínských zdrojů, které hovoří o tom, že by se ohebný model Xiaomi mohl stát zatím nejlevnějším dostupným telefonem v této kategorii. Laťka sice není příliš vysoko, protože se vše motá stále kolem zhruba 2 tisíc dolarů. Případně s novým Huawei Mate X2 ještě o pořádný kus výše. Teoreticky tak stále půjde o velmi drahý špás, ale pokud by se Xiaomi podařilo cenu srazit zhruba na 1500 dolarů při zachování špičkových parametrů, tak by se mohlo jednat o velmi důležitý krok. Firmy nám totiž stále slibují letošní rok jako průlomový právě v cenách ohebných telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.