Značka iQOO, jinak též dceřinka společnosti Vivo ví, jak dostat na trh zajímavé herní telefony s velmi dobrým poměrem cena/výkon. Letošní rok odstartovala vlajkovým herním strojem iQOO 7. Nyní se chystá na uvedení dalšího téměř vlajkového telefonu iQOO Neo 5. Když říkáme „téměř“ vlajkového, tak je to hlavně proto, že bude osazen procesorem Snapdragon 870.

Nyní je oficiálně potvrzeno, že iQOO Neo 5 bude představen 16. března/marca. Tato informace tak vlastně koresponduje s předchozími odhady z poloviny tohoto měsíce. Březen proto bude skutečně lahůdkovým měsícem pro všechny, kteří by si rádi pořídili nový telefon a chtějí, aby to byl letošní model. Uvedena totiž bude hromada novinek napříč všemi třídami.

Ale vraťme se zpět k hernímu telefonu iQOO Neo 5. Rádi bychom vám shrnuli parametry, které telefon bude mít, ale lze vycházet jen z toho, co odhadují tipaři. Informace o termínu jeho představení je totiž vůbec první zprávou, kterou značka iQOO zveřejnila. Tipaři tedy odhadují, že displej bude typu AMOLED s rozlišením 2400×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Snapdragon 870 doplní až 12 GB RAM a až 256 GB interního úložiště. Operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou Origin OS. Dále se očekává trojitý hlavní fotoaparát se snímači 48 MPix, 13 MPix a 2 MPix. Přední kamera by měla mít 16 MPix. Baterie by mohla mít kapacitu 4500 mAh a podporu 66 W nabíjení. Očekáváme, že potvrzení nebo vyvrácení těchto parametrů přijde ještě před uvedením telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.