Několik etablovaných výrobců chytrých telefonů už od roku 2019 rozšiřuje svá portfolia o skládací nebo ohebné telefony. Sice se z nich nestal úplný prodejní trhák, ale své místo si skládací telefony na trhu našly. Vůdcem tohoto tržního segmentu je určitě společnost Samsung a zdá se, že by se letos mohla přidat i společnost Google. Podle tipařů prý také připravuje skládací telefon, který zatím dostal označení Pixel Fold. Pokud by se nakonec začal prodávat, bude to pod jiným názvem.

Zatím co na síť unikají informace o připravovaném telefonu Pixel 5a, který by mohl být představen ještě v tomto kvartálu, tipaři už pomalu informují o skládacím telefonu Google. Pravda je ale ta, že informace o tomto stroji jsou víc než kusé. Na Twitteru tipař Jon Prosser jen naznačuje, že Pixel Fold je reálná věc. K tomu v komentářích pod tweetem dodává, že telefon by se mohl objevit na konci letošního roku a nebo až na začátku roku příštího.

To, že by se nakonec i Google rozhoupal k produkci skládacího telefonu by nemuselo být nic překvapujícího. Ostatně už do Androidu 10 byla přidána podpora pro tato zařízení. V systému jsou například funkce pro kontinuitu aplikací, podporu více oken a také pro více aplikací. Je pravděpodobné, že s rozšiřováním skládacích telefonů budou další funkce přibývat. Dalším faktem, který by podpořil zvěst o tom, že Google chystá skládací telefon je i informace Samsungu. Ten potvrdil, že bude vyrábět skládací OLED displeje právě pro Google, Xiaomi a Oppo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.