Ze včerejší představovačky značky Redmi vám dlužíme ještě jednu novinku, která ale bude pro našince jen kuriozitou a zajímavostí. Obří televize Redmi MAX TV se totiž s největší pravděpodobností na mezinárodní trhy nepodívá, i když samozřejmě naděje umírá poslední. Za pozornost ale určitě stojí, minimálně kvůli impozantním propagačním obrázků. No řekněte, nelíbilo by se vím mít něco podobného doma v obýváku ? Tedy pokud by se vám tam podobné monstrum vůbec vešlo…

Nová generace Redmi MAX TV navazuje na loňský titánský 98-palcový model a letos jsme se dočkali „jen“ 86-palcové úhlopříčky. To je pro představu stále slušných 2.18 metru. Nabídne LED podsvícený LCD panel se 4K rozlišením 3840 x 2160 pixelů a hlavně 120 Hz obnovovací frekvenci. Minulá generace měla standardních 60 Hz a jde tak o pořádný skok vpřed. A k tomu dostaneme i 10-bitové barvy, HDR10+, HLG, Dolby Vision nebo 92% pokrytí DCI-P3 kalibrací barev.

Chytré funkce zajistí neznámý quad-core procesor doplněný o 2 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti, vše pak běží na systému MIUI for TV 3.0. Samozřejmostí je dual-band Wi-Fi, Bluetooth 5.0 nebo spousta portů včetně trojice HDMI. Jeden z nich je navíc v2.1, takže podporuje variabilní obnovovací frekvence a režim super nízké latence, takže si užijete i hraní ve 4K se 120 Hz na nové generaci konzolí. Ani zvuk nebude k zahození díky 2×12.5W reproduktorům s Dolby Atmos a DTS-HD.

Do prodeje zamíří Redmi MAX TV v Číně už 4.března za poměrně neodolatelných 7.999 juanů, tedy asi 1.239 dolarů. S podobnou cenou by asi u nás dal říct skoro každý. Musíme tak aspoň doufat, že se začne konečně brzy v Evropě prodávat aspoň slíbená QLED Mi TV Q1 se 75″ ůhlopříčkou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.