První vlajková loď Mi 11 společnosti Xiaomi je na světě a nyní očekáváme uvedení dalších telefonů této řady. Mělo by jít o modely Mi 11 Pro, Mi 11 Lite a dokonce i Xiaomi Mi 11 Ultra. Posledně jmenovaná verze bude mít špičkové parametry a měla by být onou pověstnou třešničkou na dortu.

První zvěsti o chystaném modelu Xiaomi Mi 11 Ultra z poloviny tohoto měsíce naznačují, že foto výbava telefonu bude na skvělé úrovni. Hlavní fotoaparát by měl mít tři senzory, z nichž jeden by měl být periskopový s vysokým zoomem. Součástí foto modulu by měl být i malý sekundární displej. Nyní k těmto informacím můžeme přidat další. Tu na svém twitterovém účtu sdílí známý tipař Ice Universe.

Podle něj dostane verze Ultra zbrusu nový foto senzor Samsung Isocell GN2 s rozlišením 50 MPix. Ten byl oficiálně představen včera a Mi 11 Ultra by se tak měl stát prvním zařízením s tímto snímačem. Nový senzor je schopen nahrávat video v rozlišení 1080p rychlostí 480 snímků za sekundu a také video v rozlišení 4K rychlostí 120 snímků za sekundu. Podporuje i technologii Dual Pixel. Kromě tohoto senzoru by měl mít telefon i 48 MPix širokoúhlý objektiv a 48 MPix teleobjektiv. Foto výbava by tedy měla odpovídat prémiovému stroji. Je ale otázkou, zda se Mi 11 Ultra dostane i na globální trhy, nebo jej výrobce bude exkluzivně nabízet jen na trhu čínském.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.