Za poslední řekněme rok a půl se nám výrazně změnila nabídka obnovovacích frekvencí displejů mobilních telefonů. Není tomu tak dávno, co bylo zlatým standardem klasických 60 Hz a nikdo v podstatě neočekával nic jiného. Ledy prolomily až první herní telefony, protože hráči jsou na vyšší obnovovací frekvence logicky ti nejháklivější. Velmi rychle tak zdomácněly 90 Hz a 120 Hz, které už se v mainstreamu staly normálem. Herní špička se pak momentálně ustálila na 144 Hz, ale i to není dost a nová Nubia Red Magic 6 to plánuje změnit.

Na sociální síti Weibo to sdělil prezident firmy Ni Fei a podle jeho slov Nubia Red Magic 6 bude mít rekordní obnovovací frekvenci displeje. Sice přímo nezmínil konkrétní čísla, ale podle čínských analytiků by se mělo jednat o plných 160 Hz. To už jsou vskutku závratná „hausnumera“, protože i většina herních monitorů si vystačí maximálně se 144 Hz. Ale samozřejmě to zapadá do klasické čínské megalomanie a filosofie „čím víc pruhů, tím víc Adidas“. Změnu ze 144 Hz na 160 Hz asi zaznamenají jen zhruba dva lidé na planetě, ale v propagačních materiálech se bude slušně vyjímat.

Kromě toho bude samozřejmě Red Magic 6 mít i špičkovou sestavu parametrů, včetně procesoru Snapdragon 888, nebo 4500 mAh baterie se super rychlým 120W nabíjením. K tomu se bude hodit i nový unikátní design chlazení s aktivním chladičem, protože podobná rychlost nabíjení bude určitě extrémně zahřívat telefon. A bude to tak i další premiéra, protože půjde o vůbec první kousek se Snapdragonem 888 a aktivním chlazením. Představení je naplánováno už na 3. března, takže nebudeme čekat dlouho.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.