Čínský Huawei je kromě mobilních telefonů velmi aktivní i v dalších kategoriích chytrých produktů a možná se bude tato aktivita ještě stupňovat. Na západních trzích se totiž jejich telefony masivně propadají v prodejích kvůli absenci služeb Google, což ale třeba chytré hodinky z jejich stáje vůbec nelimituje. Huawei totiž v hodinkách spoléhá na vlastní uzavřený systém, který by se ale podle všeho měl konečně otevřít pro aplikace třetích stran. A to je rozhodně dobrá zpráva a krok správným směrem.

Společnost už ohledně otevření systému pro aplikace třetích stran vydala i tiskové prohlášení a jako první vlaštovku oznámila dostupnost aplikace Fitify. Což je cvičební aplikace české provenience a její mobilní verzi dostupnou v Huawei App Gallery by měla doplnit i speciální verze pro chytré hodinky Huawei Watch GT2 Pro. Právě absence možnosti doinstalace dalších aplikací byla jedním z velkých negativ hodinek od Huawei, proto je dnešní oznámení průlomové.

Ale to by teoreticky měl být opravdu jen začátek a s pomocí pěti dostupných integračních vývojářských kitů Huawei Mobile Services by měly další zásadní aplikace už brzy následovat. Už před pár dny se ostatně objevily spekulace o brzkém příchodu aplikace pro odpovídání na SMS, ale až dnes máme potvrzeno plné otevření chytrých hodinek Huawei dalším možnostem. Zatím není zcela jasné, kterých existujících modelů se to bude týkat, ale mělo by jít o valnou většinu jejich portfolia.