Řada Redmi Note 10 bude oficiálně představena už 4. března v Indii a podle všeho se kromě základního modelu dočkáme i Note 10 Pro a možná i Note 10 Pro Max. Zásadní otázkou ale zůstává konkrétní vybavení těchto telefonů, protože se v poslední době množí lehce konfliktní informace. Navíc není jisté, zda půjde o globální představení nových modelů, nebo se dočká čistě jen indický trh. Od Xiaomi / Redmi totiž v poslední době můžeme čekat skoro cokoliv, včetně stejně pojmenovaných telefonů s rozdílnou výbavou pro odlišné trhy.

Každopádně už se na internetu objevily i údajné snímky balení jak Redmi Note 10, tak Note 10 Pro. Včerejší krabička Pro varianty kromě obrázku telefonu samotného nemá žádné další informace, ale dnešní snímek balení základní verze se některými klíčovými parametry přímo chlubí. A jde o překvapivá sdělení, protože se zmiňuje AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a DotDisplay „průstřelem“ pro selfie kamerku. To se určitě nečekalo, protože právě základní verze měla být podle analytiků s LCD panelem. Dnešní obrázek tak lehce mate dosavadní očekávání.

Kromě toho se zmiňuje čtveřice senzorů zadního fotoaparátu se 48 Mpx hlavním kouskem, ale tady o žádné překvapení nejde. Redmi Note 10 Pro by pak vše mělo vylepšit 108 Mpx hlavním senzorem a podle včerejšího snímku to vypadá i na laserové ostření. Redmi už před pár dny potvrdili krycí sklo Gorilla Glass, ochrannou certifikaci IP52 nebo plochý displej, ale to jde opravdu o vcelku nedůležité parametry. Minimálně jeden z modelů této řady by měl dostat procesor Snapdragon 750G, ale který z nich to bude se dozvíme opravdu asi až 4. března.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.