Čínská firma ZTE stále zůstává jediným výrobcem, kterému se zatím podařilo úspěšně poslat na trh telefon s integrovanou selfie kamerkou přímo pod displejem. Tím byl model Axon 20 5G, ale nyní se už začíná připravovat jeho nástupce, ZTE Axon 30 Pro. Pro ten je ovšem připravena vylepšená technologie kamery pod displejem. První generace totiž měla několik podstatných chyb, které by měly být nyní odstraněny.

Druhá generace technologie kamery pod displejem bude představena na MWC v Šanghaji, což nyní potvrdil šéf značky Nubia, pan Ni Fei. Zároveň by zde měla být uvedena nová technologie pro snímač kamery. Ta využije 3D strukturovaného osvětlení obrazovky. Vše dohromady by mělo zlepšit kvalitu výsledných fotografií. Obou technologií bychom se pak měli dočkat už u telefonu ZTE Axon 30 Pro. Stane se tak prvním vlajkovým strojem s procesorem Snapdragon 888 a kamerou pod displejem.

O modelu Axon 30 Pro se v poslední době také mluví i v souvislosti s hlavním fotoaparátem. Ten by totiž měl mít senzor z dílen společnosti Samsung. Konkrétně by mělo jít i snímač S5KGND s vysokým rozlišením 200 MPix. Tento senzor by měl skvěle pracovat za velmi zhoršených světelných podmínek a nebo v noci za minimálního osvětlení. Senzor by údajně měl zvládnout také nahrávání 16K videa. Ovšem dosud ZTE použití tohoto senzoru u hlavního fotoaparátu oficiálně nepotvrdila.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.