Společnost Meizu svého času patřila mezi přední výrobce chytrých telefonů. V posledních letech je ale v pozadí hlavního dění a místo na kvantitu sází na kvalitu. Loni vydali jen jednu řadu telefonů Meizu 17 a letos to dost možná bude podobné. Řada Meizu 18 bude stejně jako loni představena u příležitosti oslav 18. výročí společnosti a prezentace bude rozložena do tří dnů.

Dnes byla na téma oslav výročí společnosti Meizu na čínském Weibo vydána upoutávka, která přesně popisuje, co a kdy bude prezentováno. Celá oslavná akce započne 1.března/marca a bude mít podtitul “These Eighteen Years”. Půjde o jakési filmové zdokumentování osmnácti let společnosti. Ve druhém dni oslav, tedy 2. března, bude oficiálně představena nová verze nadstavby Flyme 9 pro čínský trh. V posledním dni oslav, 3. března, bude uvedena řada Meizu 18.

Uživatelského rozhraní Flyme 9 nahradí verzi Flyme 8, která byla uvedena v roce 2019. Nadstavba bude postavena na operačním systému Android 11 pro novější telefony společnosti. Starší modely budou mít tuto nadstavbu založenou na systému Android 10. Co se týče nových telefonů ze série Meizu 18, tak ty budou představeny dva. Standardní verze dostane procesor Snapdragon 870 a Pro verzi bude pohánět vlajkový čipset Snapdragon 888. První z modelů bude mít 4000 mAh baterii s podporou 30 W nabíjení. Vlajkový model by měl mít 4500 mAh akumulátor s 40 W nabíjením. Dále se u obou modelů očekává Samsung E4 AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí.