Společnost Oppo představila v prosinci/decembri loňského roku postupně několik přístrojů řady Reno 5. Letos se chystá tuto řadu dále rozšířit o model Oppo Reno 5 F. Uvedení telefonu bude globální a jeho představení proběhne poněkud překvapivě v Keni. Na stránkách keňské pobočky společnosti Oppo jsou už nyní k dispozici první informace o specifikacích telefonu. A to i přesto, že prodeje by měly odstartovat až 22. března/marca. Cena je nastavena na zhruba 292 dolarů.

Jaké parametry by tedy měl telefon Oppo Reno 5 F mít? V prvé řadě je to jiný design hlavního fotoaparátu, než mají ostatní telefony v této řadě. V poměrně velkém obdélníkovém modulu jsou uloženy čtyři snímače. Jeden z nich by měl mít rozlišení 48 MPix a kamera by měla mít přidáno i několik nových AI funkcí. Na úvodní stránce dále najdeme info o kapacitě baterie, která by měla být 4310 mAh a měla by podporovat rychlé nabíjení VOOC 4.0 s výkonem 30 W.

AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,4 palce. V jeho levém horním rohu je „díra“ pro přední 32 Mpix kameru. Vzhledem k tomu, že snímač otisků není na zadním panelu a ani na hraně je pravděpodobné, že bude integrován v obrazovce. Výrobce nezapomněl přidat ani 3,5 mm audio jack na spodní hranu telefonu. Jaký procesor bude Oppo Reno 5 F pohánět na stránkách nezjistíme. Podle odhadů tipařů by jej mělo doplnit 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Operačním systémem by měl být Android 11 s nadstavbou Color OS 11.1. Informace o dalších parametrech budou postupně na stránce aktualizovány.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.