Čínští výrobci telefonů dělají opravdu mílové pokroky v technologii bezdrátového nabíjení vzduchem. V lednu poprvé tento koncept předvedli Xiaomi, ale konkurence není příliš pozadu. Na právě probíhajícím veletrhu MWC 2021 v Šanghaji tak vlastní verzi podobné technologie ukázali i experti OPPO pomocí krátkého 30 sekundového videoklipu. V něm navíc hraje hlavní roli i jejich chystaný model OPPO X 2021 s výsuvným displejem, který je upřímně řečeno asi zajímavější než celá nová technologie nabíjení.

Na rozdíl od Xiaomi Mi Air Charge je totiž technologie OPPO výrazně více limitující a zdaleka neznamená nabíjení kdekoli v dané místnosti. Podle videa samotného i přímo podle vyjádření firmy je nabíjení možné zhruba do vzdálenosti 10 cm nad nabíjecí podložkou. Na druhou stranu má tato technologie umět až 7.5W oproti 5W u varianty Xiaomi. Jde ale spíš jen o ukázku jakým směrem se vývoj bude ubírat, protože možnost zvednout telefon kousek nad nabíjecí podložku nijak zásadně nemění použitelnost klasického bezdrátového nabíjení.

Air Charge v podání OPPO využívá podle tvůrců magnetickou rezonanci a liší se tak od Mi Air Charge využívajícího milimetrové vlny. Pro technologii Xiaomi tak potřebujete v místnosti poměrně masivní vysílací „věž“, ale zase je její dosah mnohem vyšší a použitelnost lepší. Zatím sice neuvádí přesný dosah, ale mělo by jít o číslo v řádech metrů, navíc nelimitovaných ani fyzickými překážkami. Ohledně bezpečnosti nás firmy ujišťují, že vše je naprosto v pořádku, ale budeme si asi muset počkat na nějaké dlouhodobější studie.