Lednové představení nové řady Honor V40 bylo pro čínskou firmu prvním velkým projektem po kompletním osamostatnění a odstřihnutí od mateřského Huawei. To s sebou samozřejmě nese i četná úskalí a problémy, ale hlavně také jeden zásadní benefit v podobě ukončení dopadů amerického embarga. Honor tak opět může nakupovat americké zboží a služby, což je zásadní pro jeho mezinárodní úspěch. A podle všeho už je globální verze právě řady Honor V40 připravena k vydání a dělí nás od ní maximálně týdny.

Ostatně modely řady Honor V40 už byly i certifikovány evropskými autoritami, takže je vše na zdárné cestě. Šéf firmy George Zhao ale dnes také definitivně potvrdil i jeden zásadní fakt. Nové modely tak budou opravdu opět vybaveny službami Google v plném rozsahu, což je veskrze pozitivní zpráva pro všechny fanoušky. Fantastické modely Huawei posledního roku a půl totiž na mezinárodních trzích krvácí právě kvůli absenci služeb Google, které jsou pro většinu zákazníků  extrémně důležité. Tak uvidíme s jak velkou parádou se Honor vrátí na výsluní. A hlavně s jakou cenou…

Co se týče samotných telefonů, tak půjde výbavou (kromě té softwarové) o identické kopie čínské varianty. Takže se dočkáme velkého 6.72-palcového OLED displej s rozlišením 2676 x 1236 pixelů, 120 Hz obnovovací frekvencí, integrovanou čtečkou otisků prstů a oválným „průstřelem“ pro 16 Mpx selfie kamerku a ToF senzor. Dále pak procesoru Dimensity 1000+ spolu s 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB vnitřní paměti. Případně 4000 mAh baterie s podporou 66W klasického a 50W bezdrátového nabíjení. A nadprůměrná bude i sestava fotoaparátů s trojicí 50 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx senzorů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.