Podobně jako telefony Google Pixel 3 a Pixel 4, tak i loňský model Pixel 5 bude mít svého levnějšího bratra ve střední třídě. Je to tak, v přípravách je verze Google Pixel 5a. Dnes se na síti objevilo pár prvních renderovaných obrázků tohoto modelu, takže můžeme omrknout, jak bude vypadat.

Pokud čekáte nějakou designovou revoluci, tak vás vzhled modelu Google Pixel 5a patrně zklame. A nebo možná také ne, pokud se vám líbila loňská verze Pixel 4a 5G. Alespoň podle renderů zveřejněných na stránkách Voice to vypadá, že telefony Pixel 5a a Pixel 4a 5G jsou si podobné jako vejce vejci. Z renderů můžeme zjisti kromě vzhledu i něco málo parametrů.

Google Pixel 5a má plochý displej s „dírou“ pro přední kameru v levém horním rohu. Rozměry telefonu jsou 156,2×73,2×8,8 mm. S touto velikostí je také dost podobný modelu Pixel 4a 5G. Konstrukce je pravděpodobně plastová. V levém horním rohu zadního panelu je čtvercový modul duálního fotoaparátu s LED bleskem. Od něj napravo ve středu je snímač otisků prstů. Displej by měl mít úhlopříčku 6,2 palce s FullHD+ rozlišením. Panel bude typu OLED. Na horní hraně je 3,5 mm audio konektor a nechybí ani stereofonní reproduktory. Podrobnější informace o parametrech zatím nemáme, ale počítáme s tím, že budou už brzo na síti.