Obrovské finanční problémy mobilní divize korejského LG jsou už nějaký ten pátek veřejným tajemstvím. Domácí tisk už v posledních týdnech mnohokrát spekuloval o možném kompletním uzavření celé divize, případně o jejím prodeji. Ostatní oddělení firmy si totiž vedou nadmíru dobře, ale vedoucím kádrům se asi přece jen nechce dotovat ztrátovou část firmy donekonečna. Dnešní exkluzivní zpráva korejského serveru BizChosun to možná definitivně potvrzuje a možná tak zvoní umíráček nadějnému LG Rollable.

LG Rollable je jedním z plánovaných špičkových produktů firmy a velmi efektní výsuvný design telefonu byl poprvé představen na veletrhu CES 2021. A ještě před pár dny se zástupci firmy zapřísahali, že tento kousek do konce roku uvidíme. Dnešní novinky ale hovoří zcela jinou řečí a podle nich LG údajně zcela zastavilo projekty hned tří telefonů s OLED ohebným displejem. Mezi nimi je i LG Rollable a pokud se vše potvrdí, tak na něj asi můžeme zapomenout. Což by byla škoda, protože jde podle mého o velmi nadějný design. V nejhorším se budeme muset spokojit jen s podobným Oppo X 2021.

Zastavení projektů ale může mít pro LG i další následky, protože některé byly údajně vyvíjeny ve spolupráci s čínskou firmou BOE. Ta se tak údajně momentálně rozhoduje, zda bude po LG požadovat náhradu poměrně masivních investic do těchto projektů. Telefony LG se už velmi dlouho prodávají velmi špatně, i když často nejde vůbec o špatné modely. Konkurence je ale neúprosná a po vzoru Sony tak korejská firma v této kategorii konstantně ustupuje ze slávy. A možná brzy ustoupí už definitivně.