Čtvrtek bude primárně vyhrazený pro představovačku Redmi, na které uvidíme hlavně netrpělivě očekávanou novou řadu telefonů Redmi K40. Byla by ale chyba zapomenout i na další naplánované protagonisty této události. Veřejnosti bude totiž kromě telefonů představen třeba i jeden pořádně zajímavý notebook. Tím je samozřejmě RedmiBook Pro, který nám postupně v teaser obrázcích na sociálních sítích jeho tvůrci představují. Takže si už můžeme pomalu jeho specifikace sumírovat a je jasné, že půjde o setsakra dobrý kus.

Zatím poslední teaser snímky zase o něco víc poodhalují celkový design notebooku a také některé jeho parametry. Definitivně potvrzené tak máme třeba procesor Intel 11th Gen H35 platformy Tiger Lake nebo samostatná grafická karta nVidia GeForce MX450, či NVMe SSD disk s pořádnou kapacitou. Parádní bude i displej se 2K rozlišením, který má podle obrázků extrémně tenké rámečky hned na třech stranách. A po fanouškovské odezvě také Redmi konečně opět přislíbili vestavěnou webkameru v každém z jejich notebooků, protože experiment s tou externí byl prostě nesmyslný.

RedmiBook Pro dostane také celokovovou konstrukci, podsvícenou klávesnici standardních rozměrů, případně čtečku otisků prstů. Novinkou je tako Thunderbolt 4 port, který skrze USB TYpe-C nabídne nejen super rychlé přenosové rychlosti, ale i podporu až 100W nabíjení. Tedy ne že bychom podobnou nabíječku k modelu dostali, ale i tak určitě vše potěší. Zvědavi budeme ale hlavně na nastavenou cenu modelu, protože notebooky Redmi byly v minulosti levnějšími alternativami kousků mateřského Xiaomi. A samozřejmě budeme doufat v brzkou globální dostupnost.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.