Značka Realme tento pátek oficiálně potvrdila, že 24. února/februára představí v Indii řadu Realme Naro 30. Víme také, že v řadě budou dva telefony, Realme Narzo 30A a Narzo 30 Pro 5G. O Pro verzi už něco málo víme, ale parametry modelu Narzo 30A byly až dosud v utajení.

Dnes se ale zajdeme podívat na benchmarkovou platformu Geekbench, kde byl model Realme Narzo 30A otestován a můžeme proto zjistit, jaké hlavní specifikace telefon dostane. Začneme tím, že kódové označení Narzo 30A je RMX3171. Geekbench testy dále odhalily, že bude stejně jako verze Narzo 30 Pro 5G osazen procesorem z dílen MediaTek. V tomto případě ovšem výrobce vsadil na čipset Helio G85. Narzo 30 Pro dostane Dimensity 800U.

Realme Narzo 30A byl otestován se 4 GB operační paměti a běžel na systému Android 10. Letos bychom sice předpokládali, že i levnější telefony už budou mít Android 11, ale je možné, že jej výrobce bude po vydání brzy aktualizovat. S těmito parametry nasbíral Narzo 30A v Single-core testu 337 bodů a ve více jádrovém testu pak 1253 body. Další specifikace známy nejsou, ale podle odhadů tipařů by měl telefon mít 6,5 palcový displej, zřejmě typu LCD. Rozlišení by mělo být FullHD+. Baterie by měla mít velmi slušnou kapacitu 6000 mAh. Proslýchá se, že nabíjení by mělo mít výkon 18 W. Na potvrzení těchto parametrů ale budeme muset počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.