Čínská firma ZTE stále zůstává jediným výrobcem, kterému se zatím podařilo úspěšně poslat na trh telefon s integrovanou selfie kamerkou přímo pod displejem. Tento aktuální svatý grál mobilních výrobců by definitivně vyřešil problémy s umístěním selfie snímače a přinesl konečně full-screen displej se vším všudy a bez berliček. Ale loňská první generace této technologie v ZTE Axon 20 5G trpěla masivními neduhy a například v testu na DxOMarku se umístila druhá od konce. Firma ale pracuje na zlepšení a na nadcházejícím veletrhu MWC v Šanghaji nám prý ukáže druhou generaci.

Informace pochází přímo od samotného zdroje, protože tyto novinky zveřejnil na sociální síti Weibo sám prezident ZTE a Nubia Technology, pan Ni Fei. Podle jeho slov se už příští týden na MWC dočkáme 3D strukturální světelné technologie pro selfie kamerku přímo v displeji. Žádné další podrobnosti o této technologii nebyly uvedeny, ale analytici hlavně předpokládají zlepšené možnost rozeznávání obličeje. V tom totiž první generace opravdu zaostávala, stejně jako v reálné kvalitě fotografií. Tak třeba se tentokrát vše výrazně posune k lepšímu.

Slibně vypadá pro druhou generaci selfie snímače pod displejem i fakt, že se údajně ZTE nebojí ho nasadit přímo do špičkového high-end modelu telefonu. Axon 20 5G byl totiž po všech stránkách střední třídou a nevypadalo to zrovna sebevědomě ho využít k prezentaci průlomové technologie. Pro tentokrát by ale měl být tím vybraným špičkový Axon 30 Pro, který by měl zároveň dostat třeba Snapdragon 888, případně i zbrusu nový 200 Mpx foto senzor Samsung S5KGND pro hlavní fotoaparát. Tak držme ZTE palce, aby se vše vyvedlo lépe, než v první generaci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.