Frekvence zásadních sdělení o Redmi K40 nám začíná narůstat a je to jen logické, protože do oficiálního představení telefonu nám zbývá už jen pár dní. Vše vypukne 25. února a předpokládám, že značné množství čínských fanoušků už pomalu začíná s pořádným kladivem mlsně obcházet kolem naditého prasátka. Bohužel se však s největší pravděpodobností hned nedočkáme globální verze a budeme tak muset čekat, stejně jako v případě Xiaomi Mi 11. I když třeba nás Redmi ještě překvapí, jakkoli je to nepravděpodobné.

Každopádně nám ale šéf značky Lu Weibing na sociální síti Weibo hodlal sdělit, že Redmi K40 bude opravdu dle předpokladů mít OLED panel té nejvyšší kvality. Mělo by jít o OLED displej Samsung E4, využívající nové organické materiály a chlubící se lepším jasem a nižší spotřebou energie. Zatím jsme měli možnost ho vidět například u zmíněného Xiaomi Mi 11 nebo Samsungu S21 Ultra. V obou případech se jednalo o zakřivené displeje, ale u Redmi K40 tomu tak nebude. Displej má být zcela plochý, což mnoho uživatelů preferuje. Samozřejmostí je pak 120 Hz obnovovací frekvence.

Dá se předpokládat, že stejný panel bude využívat i K40 Pro, i když se možná bude lišit jeho rozlišení. Kromě toho se určitě dočkáme i celé řady dalších vymožeností, na které jsme výsostně zvědavi. Třeba na procesor u základní verze, protože Pro varianta má Snapdragon 888 samozřejmě jistý. Hlavní rozdíly tak s největší pravděpodobností najdeme u foto výbavy obou telefonů. A mimo-čínským fandům pak také asi zbydou jen oči pro pláč při pohledu na čínskou cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.