Tak jsem byl ve svém včerejším článku falešným prorokem, protože jsem předpokládal, že představení ASUS ROG Phone 5 10.března bude premiérou nové generace herních telefonů. K tomu ale má evidentně co říct konkurenční značka Nubia, protože jejich herní počin Red Magic 6 bude ještě rychlejší. Veřejnosti by se měl ukázat v Číně už 4. března, takže ASUS předběhnou skoro o týden. Informace pochází přímo od prezidenta Nubie, pana Ni Fei, který ještě rovnou na sociálních sítích skromně přirovnal chystaný telefon k závodnímu autu F1.

Podle jeho slov bude mít Red Magic 6 hned čtveřici zásadních taháků a specifických lákavých vlastností. Jako první jde samozřejmě o AMOLED displej, který by měl mít obnovovací frekvenci 144 Hz a s tím jde ruku v ruce i citlivý dotyk se 480 Hz samplovací frekvencí. Vylepšený dotyk je tak druhou deklarovanou výhodou telefonu. Bleskurychlé nabíjení pak tou třetí, protože by herní monstrum mělo umět plných 120W. Poslední do party je pak masivně přepracované a posílené chlazení, které zvládne i poměrně silně topící super výkonný Snapdragon 888.

Kromě toho se údajně s Redm Magic 6 dočkáme i nového 9-osého senzoru pohybu a směru. Případně ještě speciálních výhod díky spolupráci s čínským herních gigantem Tencent, ale to na západních trzích ocení asi málokdo. Telefon by měl teoreticky dorazit ve dvou variantách, ale konkrétní rozdíly jsou stále ve hvězdách. Nápovědou jsou jen certifikace, kde je základní model k vidění s „jen“ 66W nabíječkou. Vše se tak dozvíme 4. března a pravděpodobně tak bude Nubia Red Magic 6 prvním herním modelem nové generace. Tedy pokud ji ještě někdo na poslední chvíli zase nepředběhne…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.