Předevčírem jsme se dočkali oficiálního vstupu značky Vivo na český trh a jde samozřejmě o velkou událost. Přece jen jde v globálním pohledu o člena „velké šestky“ podle prodejů a lepší výběr pro zákazníka je samozřejmě jen a jen pozitivní. Pro začátek ale máme k dispozici jen trojici telefonů nižší a nižší střední třídy, které upřímně nejsou zrovna až tak lákavé. Ale do budoucna by možná mohlo být výrazně lépe, protože Vivo bere svoji evropskou expanzi vážně a chce zaplnit díru po Huawei. K mání jsou navíc přímo přes všechny hlavní distribuční kanály u nás.

Nejdostupnější modely Vivo Y20s a Y11s s procesorem Snapdragon 460 a pouze HD+ displejem podle mého nepředstavují reálnou konkurenci pro dominantní levné kousky Redmi. Výrazně lépe vybavené Redmi 9 NFC je totiž k sehnání ještě o fous levněji. mnohem zajímavější je pak ale Vivo Y70 s AMOLED displejem, nadprůměrnou porcí paměti (8GB+128GB) a 33W nabíjením za bratru nějakých šest tisíc korun. Velmi slušnou nabídku ale sráží už postarší procesor Snapdragon 665, protože zhruba o tisícovku dráž pořídíte o parník lepší Snapdragon 765G v Mi 10 Lite. Ale tohle Vivo stojí minimálně za pozornost.

Situace by se ale mohla výrazně změnit, pokud by se u nás začaly prodávat špičkové kusy řady Vivo X60. Trojice těchto modelů byla představena na přelomu roku, ale všechny evropské trhy na ně ještě čekají. Jde o výborné telefony se120 Hz AMOLED displeji, procesory Exynos 1080 (případně Snapdragonem 888 u Vivo X60 Pro+) a parádními fotoaparáty s optikou ZEISS. Tvůrci by pro evropský trh mohli s uvedením počkat na  turnaj EURO 2021, který odstartuje v červnu. Alespoň si to myslí někteří analytici. Máme se tak doufejme na co těšit.