První ohebné telefony se poprvé představily na trhu s modely Samsungu a Huawei už v roce 2019, ale teprve loňský rok se dá považovat za opravdový tržní průlom v této kategorii. Ceny jsou sice stále ještě mimo dosah drtivé většiny uživatelů, ale už se jedná o reálně dostupnou technologii, která pomalu kurýruje prvotní dětské nemoci. Letošní rok 2021 by pak měl být nástupem speciální odnože ohebných telefonů, konkrétně pak rolovacích displejů. A kromě LG Rollable bychom se měli dočkat i OPPO X 2021, možná dokonce ještě dříve, než si možná myslíte.

Čínský gigant OPPO poprvé předvedli koncept svého rolovacího X 2021 loni v listopadu a dočkali se nadšené odezvy veřejnosti. Zároveň ale také bez okolků potvrdili, že zdaleka nejsou připraveni k reálné sériové výrobě podobně náročného zařízení. Takže se obecně očekávalo, že k dostupnosti tohoto modelu povede ještě pořádně dlouhá cesta. Ta se možná výrazně krátí, protože se v posledních dnech objevila první hands-on videa tech expertů z různých konců světa, ať už šlo o francouzského YouTubera Brandona LeProktor, německý kanál AllRoundPC nebo novozélandský server Newshub.

Z videí vypadá OPPO X 2021 v podstatě hotové a vypovídající je i fakt, že OPPO už se nebáli poskytnout prototypy expertům mimo firmu. Sice evidentně stále ještě pod dohledem, protože videa samotná neodhalují nic moc nového, ale je jasné, že je projekt ve finální fázi. Koncept samotný s rolovacím laminovaným OLED displejem a dvojicí motorků vypadá v praxi skvěle a potěší i fakt, že je displej i ve vysunutém stavu stále zpevněn rámečkem. Více bychom se mohl třeba dozvědět už na veletrhu MWC startujícím příští týden, ale troufám si odhadnout, že OPPO X 2021 je opravdu prodeji mnohem blíže než LG Rollable.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.