Společnost Motorola zaútočila na indický trh novým velmi levným telefonem Moto E7 Power. Telefon byl kompletně vyroben v Indii a tam se také začne 26. února/februára prodávat na Flipkartu. Brzy by měl být také uveden model Moto E7i Power, který už sbírá potřebné certifikace a proslýchá se, že kromě indického trhu bude nabízen globálně. Pojďme se ale podívat na parametry dnes představeného telefonu.

Design a displej

Vzhledem k tomu, že je Moto E7 Power levný, má tomu odpovídající parametry. Jeho design přesně odpovídá tomu, na co jsme u přístrojů Motoroly zvyklí, Širší rámečky kolem displeje, širší brada, kapkovitý výřez pro přední kameru a snímač otisků uložený na zadním panelu v logu Motoroly. Přístroj má plastovou konstrukci a bude nabízen v barvách Tahiti Blue a Coral Red. IPS LCD displej má úhlopříčku 6,5 palce a rozlišení 1600×720 pixelů. Poměr stran je 20:9 a užitná plocha obrazovky dosáhla na 85%.

Další parametry

Výrobce pro udržení nízké ceny použil procesor z dílen MediaTek, konkrétně jde o Helio G25. Do prodeje půjdou dvě paměťové verze. První s 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště a druhá s 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. V obou případech bude možno interní úložiště dále rozšířit až na 1 TB. Konektivitu zastupuje duální SIM, 4G, jednopásmová Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, Glonass, USB-C a 3,5 mm audio jack. Baterie, která je hlavním tahákem, má kapacitu 5000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W. Přidáno je i tlačítko pro rychlé vyvolání Google asistenta a také certifikace IP52. Operačním systémem je Android 10.

Foto výbava a ceny

V kapkovitém výřezu nad displejem je uložena přední kamera s rozlišením 5 MPix a světelností f/2.2. Hlavní fotoaparát je duální se snímači 13 MPix a 2 MPix. Jejich světelnost je f/2.2. Cena verze se 2 GB/32 GB je nastavena na 7499 indických rupií, což je zhruba 105 dolarů. Druhá verze se 4 GB/64 GB stojí 8299 indických rupií, tedy přibližně 115 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.