Čerstvě samostatný Honor samozřejmě neplánuje zůstat pouze u produkce telefonů, protože mají v portfoliu i velmi oblíbené laptopy řady MagicBook. A protože nové koště dobře mete, tak podle posledních zpráv plánují překopání jejich designu a brzké představení zbrusu nových modelů. Tedy alespoň to tvrdí jeden z informovaných „leaksterů“ na sociální síti Weibo. Jde ale jen údajně o prvotní designový náčrtek, takže bude asi ještě pořádně dlouhá cesta k jejich reálnému představení.

Podle tohoto náčrtku by nové modely MagicBook měly mít opravdu super tenké rámečky ze tří stran displeje. Spodní strana pak bude širší a najdeme na ní vyražené logo firmy. Klávesnice vypadá klasicky, ale touchpad je spíše protáhlejší obdélníkového charakteru. Jasně viditelná je tak pozice webkamery nahoře na klávesnici, což osobně nepokládám za šťastné řešení. V minulosti už jsme měli možnost několik takových webkamer u notebooků vidět třeba od Xiaomi a nikdy nešlo o fanoušky zrovna oblíbenou variantu.

Výbava je také ve hvězdách, protože refresh pro Honor MagicBook 2021 už je na světě a je založen na 11th Gen platformě Intelu se 16 GB RAM a 512 GB SSD disky. Protože nás od nových notebooků určitě dělí ještě minimálně pár měsíců, tak by se možná nabízelo využití procesorů Ryzen řady 5000 od AMD. Ty by teoreticky měly být dostupné pro výrobce někdy kolem března, ale v současné situaci s naprostými celosvětovými nedostatky veškerých čipů je vše ve hvězdách. Každopádně bude velmi zajímavé sledovat, jak se Honor vytáhne s novým designem svých laptopů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.