Taiwanský ASUS už nám naplánoval přesné datum představení svého nového herního telefonu, takže už je jasné, že ROG Phone 5 oficiálně dorazí už 10. března. K tomu také tvůrci zároveň vytvořili i webovou stránku s odpočítáváním, včetně konverze na hlavní světová časová pásma. Takže je jasné, že jejich kousek bude mít opět globální ambice a měl by se stát jedním z prvních herních telefonů nové generace. Vzhledem k nárůstu popularity specializovaných herních modelů ale určitě budou velmi brzy další následovat od konkurenčních značek.

Samotný ROG Phone 5 pak sice nemá své parametry nijak oficiálně potvrzené, ale protože už máme v ruce celou řadu certifikačních materiálů, tak není velký problém dát (skoro) vše dohromady. Jistý je tak samozřejmě třeba procesor Snapdragon 888, který podpoří pořádná porce pamětí, protože ASUS rozhodně netroškaří. Podle všeho totiž nabídne 8 GB nebo 16 GB RAM, kdyby snad uživatelé chtěli vyrovnat své stolní počítače nebo notebooky. A díky Geekbench máme jistotu, že vše poběží na Androidu 11, ale to asi není žádným překvapením.

Mnohem zajímavější je pak informace o 6.78-palcovém AMOLED displeji se 144 Hz obnovovací frekvencí a dá se předpokládat, že tvůrci zůstanou opět u FullHD+ rozlišení, které je pro hry ideální. Telefon bude poměrně cvalík s rozměry 172.83 x 77.25 x 10.29 mm, ale zase se nám do něj vejde 6000 mAh baterie podporující 65W rychlo-nabíjení. Zajímavá verze se sekundárním Dot-Matrix LED displejem bude možná dostupná i globálně a teoreticky by ji ASUS mohl nabídnout jako „Pro“ variantu telefonu. Čeká se také příznivá cena, i když být jako první v řadě herních novinek znamená lehce něco extra. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.