Čínští tipaři se po oslavách Nového lunárního roku vracejí zpět na scénu v plné síle. Jeden z nich dnes na Weibo sdílí informace o chystaných telefonech. Zaměřil se na telefon Vivo případně iQOO. Podle toho, že informuje o použitém procesoru Snapdragon 870 bychom spíš odhadovali, že by mohlo jít o model iQOO Neo 5, který by měl být podle dřívějších úniků představen v polovině března/marca.

Telefon Vivo, na který tipař upozorňuje, by měl mít tedy stejně jako iQOO Neo 5 nejen Snapdragon 870, ale také AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. I další parametr ukazuje na to, že by opravdu mohlo jít o Neo 5. Jde o baterii s kapacitou 4400 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Tipař dále dodal, že tento telefon by měl mít u hlavního fotoaparátu senzor IMX598 s podporou OIS. I o něm se mluví v případě iQOO Neo 5.

Na čínské síti se také nedávno objevil reálný snímek telefonu iQOO Neo 5. Údaje na displeji potvrzují Snapdragon 870, Android 11 a 128 GB interního úložiště. Nicméně existují i zvěsti , že značka Vivo připravuje dva telefony s čipsetem SD870. Mají zatím jen kódová označení V2045A a V2055A. Jeden z nich s největší pravděpodobností bude Neo 5. Druhý přístroj je zatím v utajení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.