Loňské POCO X3 NFC bylo celosvětovým prodejním hitem a jednoznačně bodovalo i v našich končinách. Nabídlo totiž skvělý poměr cena / výkon, i když nešlo o podobný koncept jako legendární Pocophone F1. Ten totiž nabídl high-end procesor v telefonu s parametry střední třídy a POCO X3 NFC bylo prostě „jen“ velmi solidní střední třídou. A tento úspěšný kousek se možná velmi brzy dočká i pokračovatele, tedy spíše vylepšené varianty. Alespoň tomu napovídá údajné označení POCO X3 Pro a čekání by teoreticky nemělo být nijak dlouhé.

Velmi dobře informované zdroje totiž přišly s tím, že by POCO X3 Pro mělo být představeno už v prvním, či druhém březnovém týdnu. Vše by mělo proběhnout v Indii a bohužel tak zatím není zcela jasné, zda vůbec půjde o globálně dostupný telefon. POCO mělo už v minulosti několik čistě indických modelů, protože je na místním trhu opravdu velmi silně zakořeněno. Na druhou stranu byl podle všeho tenhle kousek certifikován i na dalších trzích jako je Thajsko a Malajsie a údajně existuje i globální označení. Takže naděje žije a je reálné, že se dočkáme i my.

 

Velkou otázkou zůstává výbava telefonu, protože „Pro“ by naznačovalo něco výkonnějšího než je původní verze. Na druhou stranu zákulisní informace hovoří o tom, že půjde o 4G telefon, což vylučuje moderní výkonné procesory. XDA Developers dokonce přišli s tím, že by telefon měl dostat Snapdragon 855 nebo 855+, takže poměrně staré, i když kdysi špičkové procesory. Jedinou další spekulací je pak čtveřice senzorů zadního fotoaparátu s hlavním 48 Mpx kouskem. Tak se nechejme překvapit a třeba půjde o něco zajímavého.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.