Nová generace herního telefonu řady ASUS ROG už pomalu klepe na dveře, ale zatím jsme si nemohli být zcela jistí jejím názvem. Logickým následovníkem ROG Phone 3 je sice čtyřka, ale ta má jak známo v čínské (případně další asijské) kultuře velmi negativní konotace. Obecně se tak předpokládalo, že ASUS nakonec po vzoru OnePlus čtvrtou generaci vynechá a hladce přejde k té páté. To se také dnes stalo oficiálním, protože byl ASUS ROG Phone 5 přímo pojmenován na firemním účtu sociální sítě Weibo. Takže už už žádné další spekulace ohledně názvu.

Telefon také ještě nemá potvrzené datum představení, i když zákulisní zdroje naznačují březnový termín. Ze hry ale ještě údajně není ani představení během veletrh MWC 2021 v Šanghaji, který začne příští týden. Ale to jsou samozřejmě jen spekulace. Každopádně bychom se měli dočkat velmi výkonného herního stroje, s největší pravděpodobností minimálně ve dvou variantách. Jedna z nich by určitě měla bát sekundární Dot-Matrix LED displej, podobný notebookům ROG Zephyrus G14. Kromě klasické základní varianty pak do Číny dorazí i speciální Tencent Games Edition, ale ta se nás týkat nebude.

Část výbavy nové řady ASUS ROG Phone 5 už potvrdily i některé certifikace, takže se můžeme udělat poměrně solidní obrázek. Displej bude 6.78-palcový a půjde o AMOLED panel s parádními parametry a 144 Hz obnovovací frekvencí. Procesorem bude samozřejmě Snapdragon 888 a 6000 mAh baterie by měla být rozdělena na dva články kvůli podpoře 65W nabíjení. Fotoaparáty sice nejsou u herního modelu tím nejdůležitějším, ale i tak by měl telefon mít 64 Mpx hlavní senzor a dva doplňkové. Vše samozřejmě na Androidu 11 a se spoustou herních prvků a funkcí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.