Redmi už před pár dny oznámili globální představení nové řady Redmi Note 10, které proběhne 4. března v Indii. Do toho nám sice ještě pár týdnů zbývá, ale oheň fanouškovského nadšení je potřeba průběžně přiživovat. Takže jsme se dnes dočkali nejen potvrzení daného termínu, ale i speciální teaser stránky na indické odnoži Mi.com. Ta je zaměřená speciálně právě na chystanou řadu Note 10 a najdeme tam některé zajímavé informace. S konkrétními detaily se sice šetří, ale i tak lze něco málo vydedukovat.

Pro začátek je poměrně signifikantní důraz na procesory Qualcommu, což při absence jediné zmínky o Mediateku znamená, že jak Redmi Note 10, tak i Redmi Note 10 Pro budou mít Snapdragony. Pravděpodobné je i rozdělení na 4G a 5G varianty, přičemž se jako hlavní podezřelí nabízí Snapdragon 720G pro nižší verzi a Snapdragon 750G pro tu vyšší. Ale stále nic oficiálního.

Další velmi zajímavou zmínkou je výslovná ochrana Gorilla Glass na přední straně, což by mohlo naznačovat plastová záda telefonů. Přímo potvrzená je pak odolná certifikace IP52, Hi-Res audio nebo vylepšená haptická odezva. Pro baterii jen klasické fráze, ale obecně se čeká alespoň 5050 mAh se 33W nabíjením. Displej je také zahalen tajemstvím a jasný je tak v podstatě jen průstřel uprostřed na ose displeje. Spekulace hovoří o 120 Hz IPS panelu základní verze a možná Pro dostane AMOLED.

Jedním z hlavním taháků nov řady Redmi má ale být fotoaparát a tvůrci tento fakt veřejně propagují. Podle očekávání by tak minimálně jeden z modelů měl dostat 108 Mpx hlavní senzor s velice solidními parametry. Jinak si na všechny detaily budeme muset počkat až do začátku března a budeme zvědavi hlavně na nastavenou cenu těchto nových telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.