Společnost Qualcomm letos představila procesor Snapdragon 870. Jde o téměř vlajkový čipset, který je cenově dostupnější než Snapdragon 888. Pro mnohé výrobce je to výzva pro vydání telefonů, které se pohybují na hranici mezi prémiovými stroji a telefony střední třídy. Zdá se, že se této možnosti chytila i společnost Oppo a ve svém připravovaném telefonu Oppo Find X3 použije právě Snapdragon 870.

Samozřejmě v přípravách je i prémiový Find X3 Pro, který dostane čipset Snapdragon 888 a bude uveden zároveň se standardním modelem Oppo Find X3. Představovačka by měla podle prvotních odhadů proběhnout v příštím měsíci. A protože o vlajkové verzi telefonu jsme se zmiňovali už několikrát, dnes se zaměříme na Find X3. A to hlavně proto, že prošel testy Antutu a AIDA64.

Screenshoty výsledků obou testů zveřejnil na Twitteru jeden z tipařů, takže se na ně pojďme podívat. Kódové označení telefonu Find X3 je OPPO PEDM00. Z výpisu dále můžeme vyčíst, že telefon používá čipset s modelovým číslem „sm8250“ a kódovým označením „kona“. Takové značení má ale procesor Snapdragon 865. Když se ale podíváme na další z výpisů, jasně vidíme, že telefon pohání Snapdragon 870. Tyto rozdíly jsou dány zřejmě tím, že SD870 má stejnou architekturu jako SD865, proto je v testech takto detekován.

Screenshoty dále ukazují, že Oppo Find X3 má 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště, ale předpokládáme, že bude mít i další paměťové verze. Přístroj běží na systému Android 11 s nadstavbou ColorOS 11.2 a rozlišení displeje je 2412×1080 pixelů. Jeden ze snímačů fotoaparátu by měl mít 12,6 MPix. Tolik tedy zatím o parametrech, další info očekáváme už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.