Společnost Sony se podobně jako v loňském roce chce i letos zaměřit na telefony, které podporují 5G sítě. Po loni vydaných modelech Xperia 1 II a Xperia Pro, které byly prvními Sony přístroji s 5G, bychom se letos měli dočkat telefonu střední třídy Sony Xperia 10 III. První informace o jeho přípravě probleskly už na konci loňského roku, kdy tipaři odhadovali, že Xperii 10 III bude pohánět procesor Snapdragon 690.

Nyní se Sony Xperia 10 III objevil v Geekbench a tak trochu překvapil použitým procesorem. Ve výpisu sice přesně není čipset specifikován, ale podle kódového označení „lito“ by mělo jít údajně o Snapdragon 765G. Navíc i výsledky testů se shodují s výsledky jiných telefonů, které Snapdragon 765G používají. Spíš je tedy otázkou, proč výrobce nakonec sáhl po tomto procesoru místo původně avizovaného čipsetu Snapdragon 690.

Kromě toho ještě Geekbench výpis odhalil kódové označení Sony A003SO, se kterým byl telefon testován. Procesor „lito“ doplnilo 6 GB operační paměti a samozřejmě i systém Android 11. V Single-core testu získal telefon 601 bod a ve více jádrovém testu pak 1821 bodů. S tímto výsledkem a vlastně i použitým procesorem bude model Xperia 10 III mezi staršími Sony telefony zajímavým oživením, a to i v rámci navýšení kapacity operační paměti. Zároveň by tento model mohl být konečně schopný konkurovat podobným zařízením ve střední třídě. Je ale pravděpodobné, že použití Snapdragonu 765G zvýší prodejní cenu telefonu. Ta je zatím odhadována na 380 až 450 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.