Čínský gigant Huawei momentálně neprožívá zrovna dobré časy, protože stupňování amerického embarga ohrožuje zcela vážně celou jeho mobilní divizi. Dokonce byl v podstatě donucen i k prodeji dceřiné značky Honor, ale i tak zdaleka neskládá zbraně. Zakladatel firmy nedávno deklaroval, že se nikdy nevzdají výroby mobilních telefonů a mají světu stále co nabídnout. Čistě po technologické stránce věci o tom asi nikdo nepochybuje, protože jejich vlajkové modely stále patří k té nejužší špičce. A podle všeho už je nová vlajková řada Huawei P50 zcela připravena na představení veřejnosti.

Zatím poslední informace ohledně Huawei P50 pochází od velmi dobře informovaného „leakstera“ @Teme a datum představení určují mezi 26. a 28. březnem. Podle jeho slov jsou veškeré prototypy hotovo a otestovány, takže sériové výrobě už nestojí nic v cestě. V rámci této řady bychom se měli dočkat hned trojice verzí, přičemž základní model by měl zhruba odpovídat původnímu Lite. Hlavními taháky by tak měly být modely P50 Pro a P50 Pro+. Dominovat prý budou parádními displeji, super citlivým zadním fotoaparátem a také novými nespecifikovanými herními funkcemi.

Jednotlivé verze by se měly lišit úhlopříčkami displejů, kdy základní verze bude mezi 6.1 a 6.2-palce, přičemž bude disponovat 90 Hz panelem. Vyšší modely pak navýší frekvenci na 120 Hz a také nabídnou větší displej se 6.6-palce, respektive 6.8-palce. Oba vyšší modely pak podle předpokladů údajně dostanou procesor Kirin 9000 a základní verze se bude muset spokojit s Kirinem 9000E. Fotoaparáty také teoreticky dostanou nové RYYB senzory, takže se opět můžeme těšit na útok na špičku foto-žebříčku. Jen ty chybějící služby Google…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.