Inovativních designů mobilní telefonů už jsme měli možnost vidět opravdu celou řadu, ale LG Rollable se přece jen vymyká. Jde o zcela revoluční nápad, který ohromil nejen všechny na veletrhu CES 2021. Ohebný displej LG Rollable je totiž rolovací a telefon tak velmi efektně při vysunutí „roste“. Fanoušci tak doufají, že se navzdory četným problémům mateřského LG dočkají, i když samozřejmě půjde o velmi drahou záležitost. Tvůrci slíbili dostupnost do konce letošního roku a zbrusu nové patenty ukazují o tomto modelu některé další detaily.

Selfie kamerky jsou u ohebných telefonů obecně dost problematické a její umístění LG nakonec vyřešili razantně. Telefon selfie snímač mít prostě nebude a fotoaparát bude univerzální pro všechna použití. K tomu je ale samozřejmě nutné dát majiteli možnost hledáčku a tím bude podle nových publikovaných patentů sekundární displej na zádech LG Rollable. Jeho okénko je poměrně velké a osobně musím přiznat, že působí v jinak velmi střízlivém designu rušivě. Samozřejmě v náčrtech a v reálném světě může vše vypadat značně odlišně a musíme tak designérům LG věřit.

Tento patent publikovaný čínským úřadech ochrany duševního vlastnictví (CNIPA) byl publikován 12. února a podle všeho se týká opravdu samotného LG Rollable. Veškeré ovládací prvky by podle obrázků měly být situovány na pravé hraně přístroje, protože doleva se bude displej rolovat. Dále jsou pak k vidění tři senzory zadního fotoaparátu s LED bleskem, ale to už jsme viděli v minulosti. LG Rollable je stále jedním z nejzajímavějších potenciálních telefonů tohoto roku a my mu držíme palce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.