Na nedávné představovačce globální verze špičkového Xiaomi Mi 11 jsme se nakonec žádného překvapení nedočkali a na Pro, či Lite varianty telefonu si tak musíme počkat. Bez nejmenších pochybností to ale nebude trvat dlouho, protože tvůrci už na všem pracují poměrně dlouhou dobu. Měli jsme tak možnost vidět už i několik certifikací, takže si můžeme po kouscích pomalu začít skládat výslednou podobu a vybavení telefonu. Dnešní nové rendery tomu určitě pomohou, protože z nich lze vyčíst několik zásadních faktů.

Minulá generace Mi 10 Lite 5G se vlajkové Mi 10 5G nepodobala ani vzdáleně, ale novinky toho budou mít podle všeho společného více než dost. Po designové stránce se totiž rendery Mi 11 Lite v podstatě shodují s vlajkovým sourozencem, ale hlavním rozdílem je plochý displej namísto zakřiveného. Na druhou stranu zadní panel je v podstatě k nerozeznání se zcela identickým modulem fotoaparátu. Možná ale budou rozdíly ve velikosti, protože o tom netušíme vůbec nic. Plochý displej má samozřejmě výraznější rámečky, ale nejde o nic tragického.

Předchozí spekulace hovořily o použití IPS panelu, ale nové rendery ukazují spíše na AMOLED. Nikde totiž není k vidění čtečka otisků prstů, která tak logicky musí být přímo v displeji. A koneckonců i Mi 10 Lite 5G mělo AMOLED panel, takže by krok zpět moc nedával smysl. Další velkou nejistotou je použitý procesor, protože uvažovaný Snapdragon 732G nepodporuje 5G sítě. Navíc z certifikací víme, že Mi 11 Lite má Bluetooth 5.2, který je ze Snapdragonů řady 7xx dostupný jen u SD768G. Nebo si počkáme na zatím neoznámený Snapdragon 775G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.