Trojciferná čísla rozlišení hlavních senzorů fotoaparátů mobilních telefonů už nikoho nepřekvapí a jsou s námi už více než rok. Na druhou stranu rozlišení selfie kamerek se vývojově pohybuje mnohem pomaleji a zatím máme maximum se 44 Mpx. Konkrétně s OPPO Reno 3 Pro, abychom byli přesní. Škarohlíd samozřejmě namítne, že tento nepoměr má jasný důvod, protože selfie snímky stále tvoří minoritu a jde v drtivé většině o momentky. Ale že by si výrobci telefonů nechali uniknout možnost vyniknout ?

Známý „leakster“ Digital Chat Station si to rozhodně nemyslí a podle jeho slov nás už brzy čeká pořádný číselný skok v megapixelech i u selfie snímačů. Dočkat bychom se údajně měli 100 Mpx (tedy s největší pravděpodobností 108 Mpx) senzorů a i když nezmiňuje žádné konkrétní značky, tak analytici mají poměrně jasno, že jde o čínského výrobce. Problém bude samozřejmě ve velikosti 108 Mpx senzorů, které jsou poměrně velké a asi nevyhovují dnešní módě „průstřelů“. A návrat kontroverzních masivních vykousnutí snad už nikdo nechce. Tedy kromě jablečných nešťastníků…

Řešení se tak nabízí hned několik a nejsou ani příliš překvapivá. Výsuvné moduly selfie kamerek už jsme přece měli možnost úspěšně vidět u celé řady telefonů. Teoreticky by šel využít i zcela výklopný modul po vzoru ASUS ZenFone 6 nebo ZenFone 7, ale to by pak šlo o malý „podvod“, protože by selfie kamerka byla zároveň i tou hlavní. Pokrok ale nezastavíme a tak budou brzy trojciferné selfie snímače určitě realitou. Konec konců senzory hlavního fotoaparátu by měly letos překonat 200 Mpx, první vlaštovkou by možná měl být už ZTE Axon 30 Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.