Po týdnu tu zase máme neděli, je po obědě a na pořad dne přichází víkendová rubrika Vychytávky z Číny. Naši pravidelní čtenáři jistě vědí, že jsou na správném místě, kde dostanou tři tipy na gadgety z čínských e-shopů. Ty se snažíme vybírat tak, aby byly pokud možno levné.

V minulém dílu jsme se zaměřili na vychytávky do domácnosti. Dnešní Vychytávky z Číny se ponesou v duchu ryze praktických záležitostí a doplňků k našim počítačům nebo notebookům. Mrkneme totiž na levná externí zařízení, která by se určitě mohla hodit každému.

Vychytávky z Číny

Multifunkční externí zvuková karta

Externí zvukovka toho může nabídnout opravdu hodně. Snadno a rychle doplní a rozšíří stolní počítač nebo notebook a je určitě dobrým řešením i v případě, když se klasická zvuková karta na desce pokazí, nebo nefunguje přesně tak, jak by měla. Tato zvukovka je opatřena USB 2.0 konektorem, takže připojení je naprosto jednoduché. Na výstupu najdeme tři porty. Jeden z nich je pro sluchátka s mikrofonem, druhý pro běžná sluchátka a třetí pro mikrofon. Všechny tři lze používat zároveň. Hlasitost výstupu se dá pohodlně regulovat klasickým ovladačem na těle zařízení. Karta podporuje systémy Windows, Mac OS a Linux. Externí zvuková karta je nyní v bleskovém prodeji za dobrou cenu 9,99 dolaru.

Externí karta pro záznam a přenos videa

Určitě zajímavou vychytávkou, podobně jako externí zvukovka, je i externí karta pro záznam a přenos videa a zvuku. Hodí se pro zařízení, která nejsou vybavena HDMI portem, ale jen portem USB 2.0. Karta umožňuje přenos videa a zvuku v reálném čase ve vysokém rozlišen. Hodí se ale i pro záznam videa a zvuku. Karta podporuje video výstup ve formátech YUV a JPEG a zvukový formát L-PCM. Zařízení je kompatibilní se systémy Windows, Mac OS a Android. Opět jsme při výběru této vychytávky vsadili na bleskový prodej s nízkou cenou, které je nastavena na 9,99 dolaru.

Reproduktor k počítači

Také posledním tipem je externí zařízení. Jde o designově poměrně povedený duální repráček Lenovo. Jeho celkový výkon je 6 W. Hodí se jak k počítači, tak i k notebooku. Propojit jej s počítačem lze pomocí vestavěného kabelu s porty USB-A a 3,5 mm audio jackem. Otočné kolečko na pravé hraně slouží pro jednoduché ovládání reproduktoru. Obě hrany mají navíc barevné RGB podsvícení, takže za tmy vypadá reprák poměrně efektně. Bleskový prodej zajistil snížení ceny, které je nyní pouhých 24,99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.