Současným králem výkonu v telefonech s Androidem je určitě nový čipset Snapdragon 888, který trůní třeba ve výborném Xiaomi Mi 11. Oproti předchozí generací Snapdragonu 865 slibuje podle tvůrců až 35 % výkonu navíc a první testy to v podstatě potvrzují. Ale podle čínských expertů z Chinese Media Lei Technology ještě neřekla poslední slovo ani GPU Snapdragonu 865, kterou přetaktovali k poměrně impozantním výsledkům v Xiaomi Mi 10. Na úplnou špičku to sice není, ale rozdíl možná není až tak vysoký, jak bychom čekali.

K testům byla využita čínská aplikace KonaBess, nabízející přetaktování GPU, ale samozřejmě k podobným zásahům musíte mít odemčený bootloader. Výsledky v Antutu, Geekbench a 3D Marku rázem poskočily o pořádný kus a v průměru získali testeři v průměru skoro 30 % výkonu grafiky navíc. Některá čísla tak skoro vyrovnala Mi 11 se Snapdragonem 888, který si ale stále drží solidní odstup a náskok. I tak je ale skok značný a jen dokumentuje rezervy, které Snapdragon 865 má. A v podstatě předpovídá zhruba výkon Snapdragonu 870, který bude jen přetaktovanou verzí SD865 Plus.

This slideshow requires JavaScript.

V reálných testech konkrétních her se navíc potvrdily i zvěsti i problémech nové grafiky Adreno 660  ve Snapdragonu 888 se zahříváním. Při vysoké zátěži totiž čip už opravdu hodně topí a nutně tak dochází k automatickému podtaktování a ztrátě výkonu. A podle všeho to nebude problém chlazení Mi 11, protože podobné pozorovaní bylo i při testech nových Samsungů Galaxy S21. Snapdragon 865 je tak z hlediska tepelného managementu mnohem lepší než jeho modernější sourozenec a Qualcomm má o čem přemýšlet.