Představení nových levných modelů Samsungu je už za rohem a kromě řady A52 se dočkáme i modelů řady Galaxy A72. Tedy s největší pravděpodobností pro začátek jen 4G verze, i když čase asi dojde i na 5G model, stejně jako u předchozí generace. Dnes jsme se ale díky starému známému „leaksterovi“ Rolandu Quandtovi z WinFuture dočkali kompletního soupisu specifikací právě chystaného Samsungu Galaxy A72 4G, včetně tiskových renderů a také ceny. A nutno dodat, že v parametrech telefonu jsou i dvě poměrně velká překvapení.

Samsung Galaxy A72 4G totiž podle všeho dostane odolnou certifikaci IP67 a také telefoto čočku zadního fotoaparátu. To u střední třídy stále nejsou zrovna obvyklé kvality, i když tento kousek nebude zrovna tou nejlevnější střední třídou. Na druhou stranu dostane třeba 6,7-palcový Super AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a hlavně 90 Hz obnovovací frekvencí. Samozřejmostí je pak i čtečka otisků prstů v displeji a nadstandardní 32 Mpx selfie kamerku v průstřelu na ose displeje. Konstrukce telefonu ale bude jen plastová, jak je u Samsungů poslední doby zvykem.

Uvnitř pak najdeme procesor Snapdragon 720G se 6 GB / 8 GB RAM a 128 GB / 256 GB vnitřní paměti. Baterie bude 5000 mAh a neurazí ani 25W nabíjení, NFC čip nebo sluchátkový 3.5mm jack. Slibně vypadá i hlavní fotoaparát se čtveřicí senzorů Hlavní 64 Mpx kousek totiž doplní 8 Mpx telefoto se 2x optickým zoomem, 12 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro.  To nezní zrovna špatně, ale jak známo, čísla nejsou vždy tou správnou vypovídající hodnotou.

Do prodeje by pak Samsung Galaxy A72 4G měl zamířit s poměrně plnotučnou cenou, protože 449 euro (6GB+128GB), případně 509 euro (8GB+256GB) nezní zrovna lidově. Takže navzdory některým solidním parametrům to na bůhvíjaký prodejní hit nevypadá, protože zejména procesor nasazené ceně naprosto neodpovídá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.