A ještě jeden článek o ohebném telefonu pro dnešní den, protože těch přece není nikdy dost. A tentokrát se podíváme do dílny jednoho z méně frekventovaných gigantů, čínského Vivo. Tato značka sice už dlouhá léta patří do naprosté špičky, ale kvůli zaměření hlavně na asijský trh ji v našich končinách můžeme jednoduše přehlédnout. Stejně jako OPPO nebo Xiaomi ale i Vivo momentálně pracují na vlastním ohebném modelu telefonu, kterého bychom se měli dočkat ještě letos. Ale pravděpodobně nebude vypadat jako dnes zveřejněný patent Vivo.

Tento patent vynesli na světlo neúnavní kolegové z LetsGoDigital a dočkal se schválení čínským úřadem CNIPA právě dnes. Samozřejmě celý proces byl mnohem delší, protože Vivo žádost podali už loni v srpnu. Každopádně jde o velmi unikátní design ohebného telefonu, jak se ostatně můžete sami přesvědčit ze dvojice publikovaných náčrtků. Obvykle se totiž ohebné telefony buď rozkládají do větší formy tabletu, nebo šetří místo v kapse s véčkovým designem. Tenhle kousek ale část ohebného displej vyklopí hezky vertikálně, takže jen prodlouží displej samotný.

Podobný design je jistě velmi zajímavý, ale nějak si nedovedu představit jeho použitelnost v reálném nasazení. Extrémně protaženým displejem totiž majitel nic extra pozitivního nezíská. Telefon v tomto patentu Vivo sice vypadá velmi štíhle, ale to je tak asi jediné pozitivum. Na náčrtcích je k vidění také jen jedno jediné fyzické tlačítko (pravděpodobně zapínací) a absence jakýchkoli portů tak naznačuje i příklon k bezdrátovému nabíjení. „Kostkový“ design zadního fotoaparátu s periskopickou čočkou také zaujme, ale troufám si odhadnout, že jde opravdu celkově jen o designový nástřel bez velkých plánů k realizaci.