Čínskou i globální přestavovačku telefonu Xiaomi Mi 11 máme za sebou a teď čekáme na uvedení dalších modelů této řady. Především půjde o Pro verzi ale není tajemstvím, že by mohlo dojít i na Mi 11 Lite a na model, který bude samotným vrcholem celé série, Xiaomi Mi 11 Ultra. Sice všichni předpokládají, že uvedení tohoto telefonu proběhne až v poslední řadě, první informace o něm už nyní na síti dohledáme.

Z těch posledních zvěstí by to mohlo být třeba hands-on video filipínského youtubera Tech Buff PH, které bylo ale krátce po vydání nastaveno jako soukromé. Ovšem spolehliví tipaři si jej stáhli, takže se i my můžeme podívat na to, jak bude telefon Xiaomi Mi 11 Ultra vypadat. Je však možné, že se jedná jen o prototyp telefonu, takže finální vzhled může být odlišný.

Youtuber předvedl telefon Mi 11 Ultra v bílé a v černé barvě. A to je klasika, která neurazí a vypadá vždy elegantně. Modul hlavního fotoaparátu je skutečně veliký, je uložen horizontálně a zabírá odhadem jednu čtvrtinu zadního panelu. V modulu jsou uloženy tři senzory, z nichž jeden bude podle obdélníkového ohraničení periskopový. V kamerovém modulu je uložen i trojitý LED blesk. Nelze si nevšimnout nápisu „120X Ultra Pixel AI Camera“. To by mělo znamenat 120× zoom. V pravé části kamerového modulu je malá sekundární obrazovka, kterou bude zřejmě možno použít pro pořizování selfie zadní kamerou.

Hlavní parametry

Youtuber přidal i několik dalších parametrů. Zakřivený OLED displej by měl mít úhlopříčku 6,81 palce a WQHD+ rozlišení. Chrání jej sklo Gorilla Glass Victus. Obnovovací frekvence je 120 Hz. V levém horním rohu obrazovky je „díra“ pro přední 20 Mpix kameru. Zadní fotoaparát by měly tvořit senzory s 50 MPix a dvakrát 48 Mpix. Telefon pohání procesor Snapdragon 888 a běží na systému Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5. Baterie má kapacitu 5000 mAh s podporou 67 W kabelového nabíjení, 50 W bezdrátového a 10 W reverzního nabíjení. Nechybí certifikace IP68 a reproduktory společnosti Harman Kardon. Kdy ale bude telefon představen youtuber nezmiňuje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.