Společnost Oppo má svou vlajkovou řadu Find X, ve které loni solidně bodoval model Find X2. Letos chce výrobce navázat na tento trend dalšími telefony v sérii Find X. Měl by to být jak standardní model Find X3, tak i zřejmě zajímavější model Oppo Find X3 Pro. Ten je v poslední době v hledáčku mnoha tipařů.

Právě díky tipařům máme o telefonu Oppo Find X3 Pro už poměrně dost informací, i když nejsou oficiální. Víme, že představení obou modelů by mělo proběhnout někdy v příštím měsíci. U verze Find X3 Pro můžeme očekávat zajímavý a celkem netradiční design hlavního fotoaparátu a z úniků známe i některé z jeho specifikací. Nyní se na síti objevila také informace o tom, že Find X3 Pro dostal certifikaci IMDA.

V certifikačním výpisu má telefon kódové označení CPH2173. Je tak potvrzeno, že byla prověřena globální verze Find X3 Pro. Jako už to u certifikací bývá, nenajdeme ve výpisu všechny parametry přístroje, ale jen souhrn těch, na které je certifikace přímo zaměřena. Výpis tedy potvrdil obchodní název pro globální trhy, kde se bude nový telefon prodávat skutečně jako Oppo Find X3 Pro. Dále je potvrzena podpora 5G sítí, VoLTE, Bluetooth, WPT (Wireless Power Transfer) a NFC. Kromě toho tu máme i výpis z testovací platformy HTML5, které potvrdila pouze to, že přístroj poběží na operačním systému Android 11, což ale asi nikoho nepřekvapí.

Dále se očekává OLED displej s úhlopříčkou 6,7 palce a rozlišením 3216×1440 pixelů. Adaptivní obnovovací frekvence se pohybuje od 10 Hz do 120 Hz. Hlavní fotoaparát má čtyři senzory. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a podporu 65 W kabelového nabíjení a 30 W bezdrátového nabíjení. Samozřejmě nebude chybět u letošních vlajkových lodí nezbytný procesor Snapdragon 888.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.